استراتژی پلی است بین رویا و واقعیت!

اخبار و رویدادهای بازاریابی، داستان موفقیت کسب و کارا

روش هدف دار پلیه بین رویا و واقعیت!

بابک خدادوست

۶

۱

۲ ۰۲۲۵

فاصله بین رویا تا واقعیت فقط استراتژیه! قبول نمی کنین؟ بعد از دیدن ویدئوی تدتاک امروز، نظرتون عوض می شه!

اگه شمام اینجور تجربه ای داشتین، حتما پیشنهاد می کنم ویدئوی امروز ما رو تا آخر ببینین! در این سخنرانی، آسترو تلر (Astro Teller) در مورد تحقق رویاها حرف می زند و به ما یاد می دهد که رویاپردازی فقط بخشی از راه موفقیته. بخش دیگه اون داشتن روش هدف دار واسه عمل به اون رویاست!

آسترو تلر کیست؟

آسترو تلر شخصیه که در خیلی زمینه ها دست داره! اون یه کارآفرین، دانشمند، مخترع، نویسنده، سخنران، رهبر تجاری و متخصص فناوری هوشمنده! (بعد بگید کار نیس!) دیگه احتیاجی به گفتن نداره که این آدم کلا قید زندگی تک بعدی رو زده و می تونه شخص خوبی واسه نشستن پای حرف هاش باشه!

آسترو تلر چی به ما یاد می دهد؟

این کارآفرین حرفی می زند که هممون شاید ته دلمون از اون اطلاع داشته باشیم اما نتونسته ایم به زبون بیاریم. اون می گوید که واسه موفقیت تو یه کار، اول باید رویایی در مورد اون کار داشته باشیم. بعد از اون باید مشکل بزرگی در این کار رو پیدا کنیم و در مرحله آخر، راه حلی کامل و کاربردی واسه اون پیشنهاد بدیم. اما همه این ها حرفه، نه؟

راه حل

حالا بیایید ببینیم که آقای تلر واسه ثابت کردن حرفش چه مدرکی داره؟ این بحث رو به شکل قدم به قدم با همدیگه پیش می رویم تا هم ما و هم شما مطمئن شید که آقای تلر مرد عمل همه!

این شخص در ویدیو می گوید که از اول رویای گسترش پوشش اینترنتی رو داشت و همیشه دوست داشت که افراد بیشتری پا به دنیای سریع و باحال اینترنت بذارن. تا اینجا می بینیم که رویای خودشو مشخص کرده.

حالا نوبت می رسد به مشکل. رویای آقای تلر چه مشکلی داره؟ مشکل اینه که اینترنت با این همه یاد گرفتن، هنوز دو سوم از جمعیت جهان رو نتوانسته س پوشش بده! بله درست فهمیدین! کلی ترین دلیل این مشکل هم اینه که خیلی از مردم جهان در نقاطی زندگی می کنن که ایجاد خطوط ارتباطی و اینترنتی در اون بسیار مشکله و تا حالا انجام نشده!
مشکلی

حالا راه حلی که آقای تلر پیشنهاد می دهد چیه؟ بالون! آقای تلر و تیمش بعد از کلی گفت و گو و جر و بحث در آخر به این نتیجه رسیدن که می تونن بالون های دو لایه ای درست کنن که یه لایه اون هوا و لایه دیگش پر از هلیومه.

گیرنده های ارتباطی که قراره پل ارتباطی بین کاربر و دکل های مخابراتی باشن به این بالون ها وصل می شن و به هوا فرستاده می شن. خیلی جالبه بدونین که این بالون ها ارتفاعی دو برابر بیشتر از یه هواپیما پیدا می کنن و در آخرین قسمت استراتوسفر قرار می گیرند!

این ایده ممکنه در نگاه اول خیلی ساده و حتی کمی مسخره به نظر بیاد اما اگه ویدیو رو ببینین می ببینن که آقای تلر و تیم هاش چقدر واسه طراحی و پیاده سازی اون زحمت کشیده ان و هزینه صرف کردن.

Author: مدیر