تست و عملکرد باتری Sony Xperia Z3

در این مطلب تست و عملکرد باتری Sony Xperia Z3 را با شما به اشتراک می گذاریم. Xperia Z3 دارای باتری 3,100 میلی آمپری است که 100 میلی آمپر کوچک تر از Sony Xperia Z2 می باشد، اما دارای همان چیپ ست با پردازنده ی Snapdragon 801 است، با این تفاوت که سرعت پردازش بالاتری دارد و صفحه نمایش 5.2 اینچی مشابهی با Z2 دارد.
اولین تست ما برای باتری مانند همیشه مکالمه با شبکه های 3G است، نتیجه ی آن زمانی نزدیک به یک روز است که باتری Xperia Z2 مدت 1 ساعت کمتر از Xperia Z3 را کسب کرده بود. این نتیجه همچنین در بین سایر گوشی های هوشمند در جدول رتبه ی خوبی به دست آورده است.
در مرحله ی بعدی نوبت به تست باتری  سونی  z3در بخش وب گردی می رسد، که Sony Xperia Z3 در این بخش نمره ی بسیار خوب 12 ساعت و 3 دقیقه را به ثبت رساند که این نتیجه نیم ساعت بهتر از نمره ی به دست آمده از Sony Xperia Z2 بود.
 
و در انتها به تست باتری در بخش پخش ویدئو می پردازیم، در این آزمایش شروع به پخش فایل های ویدئویی کردیم تا شارژ دستگاه به 10% رسید، که این گوشی ضد آب یک بار دیگر به خوبی مدت زمان تقریبا 12 ساعت که فقط نیم ساعت از            باتری سونی z2  کمتر بود را ثبت کرد.
 
Sony Xperia Z3 در حالت stand-by تنها با اختلاف 4 ساعت کمتر از Xperia Z2 توانست به مدت 85 ساعت استقامت نشان دهد و دوام آورد که در عمل تفاوت چندانی بین این دو مدل نیست. با یک بار شارژ کامل و استفاده ی روزانه 1 ساعت از هر فعالیتی، شارژ گوشی Xperia Z3 تا 3 روز و نیم دوام خواهد آورد. در ضمن اگر شما به دفعات شارژ کردن کمتر و استفاده ی بیشتر از گوشی احتیاج دارید، می توانید حالت Stamina را در گوشی های سونی بررسی کنید، که این حالت به طول عمر باتری و حفظ شارژ به این صورت که همه چیز اعم از روشنایی صفحه، نمایش بلوتوث، Wi-Fi و GPS باید خاموش شود، کمک می کند

Author: 92